Historie firmy

začátek

Starší z bratrů Stanislav Glac chtěl vždy podnikat. Své původní plány na podnikání v automobilové branži neuskutečnil, a proto se nechal zaměstnat. Tehdejší kancelář Stanislava sídlila vedle Těšínských papíren. V té době nejen Těšínské papírny, ale také další české firmy vyrábějící papírenské zboží měly problém s jeho distribucí. V České republice chyběly velkoobchody a distributoři. Když se ke Stanislavovi doneslo, že Těšínské papírny řeší problém s distribucí svého produktu (sešitu v tvrdých deskách), zrodila se myšlenka na podnikání právě v oboru obchodování s papírenskými a kancelářskými výrobky. Stanislav pro tento nápad nadchnul i svého mladšího bratra Česlava a oba se rozhodli začít spolu podnikat.

6. prosince 1990 vzniká KOEXIMPO na živnostenský list Stanislava Glace. Název KOEXIMPO je odvozen od tří slov vystihujících zaměření firmy – KOoperace, EXport, IMPOrt. Inspirací pro logo byl list kaštanu, který rostl přímo před okny první kanceláře KOEXIMPA na ulici Dukelské v Českém Těšíně.

Společnost s ručením omezeným

12. června 1991 se KOEXIMPO stává společností s ručením omezeným. Tehdy se v logu objevovalo i označení „Co. Ltd.“ (z ang. Company Limited), tedy mezinárodní označení pro společnost s ručením omezeným, kterým majitelé chtěli zdůraznit mezinárodní charakter firmy.

Zástupce keramických per Micro

Obchod se dařil, sklady se plnily, a tak KOEXIMPO začalo zastupovat kromě papírnických firem také korejskou značku keramických per Micro.

KOEXIMPO SK

Po rozdělení Československa na Českou republiku a Slovensko byla založena dceřiná společnost KOEXIMPO, s.r.o. se sídlem v Žilině, která byla v roce 2000 prodána jinému subjektu.

Fandy

V tomto roce vznikla vlastní značka fotoalb, fotorámečků, školních potřeb a kreativ, která funguje na trhu do dnešního dne.

Stěhování

Firma se rozrostla tak, že jí byly stávající prostory malé. Nastal čas na velké přesuny. Sídlo firmy se v rámci města Český Těšín přestěhovalo z ulice Dukelské na ulici Lípovou (do areálu VOP).

KOEXIMPO MÁ SVÉ PRVNÍ KULATÉ NAROZENINY

KOEXIMPO oslavilo 10 let své existence na trhu s papírenským a kancelářským zbožím.

OFFICE RUNNER

Je založena nová značka kancelářských potřeb Office Runner.

PARTNER 4 OFFICE

Dochází ke vzniku nové firmy, Partner Czech s.r.o., která byla založena společně se společnostmi, které patří v oblasti papírnictví mezi nejdéle působící na českém trhu. Společnosti vytvořily novou značku pro kancelářské potřeby Partner 4 Office.

Elektrokola

V roce 2008 firma zahájila prodej elektrokol, tedy zcela odlišného zboží. Nápad se zrodil v hlavě Stanislava již v roce 2006, kdy se tento vášnivý cyklista nechal inspirovat rychle se rozvíjejícím západním elektrocyklistickým trhem.

KOEXIMPO zahájilo zastoupení dvou zahraničních značek – maďarské a polské na českém a slovenském trhu.

2GB - SK

Po letech se společnost vrací na slovenský trh s dceřinou společností 2GB – SK.

LOVELEC

V roce 2010 KOEXIMPO začíná vyrábět a prodávat elektrokola vlastní značky LOVELEC.

Název LOVELEC je odvozen od dvou anglických slov – LOVE (láska) a ELECTRIC (elektřina), což ve volném překladu znamená „láska k elektrickému pohonu“. Logo -LOVELEC+ symbolizuje baterii, která je nedílnou součástí každého elektrokola.

20 let společnosti Koeximpo

Ve stejném roce KOEXIMPO slaví své 20. narozeniny.

LOVELEC PL

Prodej elektrokol byl rozšířen také na polský trh. Do dnešního dne je KOEXIMPO dodavatelem svých elektrokol do prodejen především v Česku, na Slovensku a v Polsku.

LOVELEC S-ROAD

KOEXIMPO jako první mezi českými výrobci elektrokol uvedlo na trh elektrokolo S-Road speciální kategorie „speed pedelec“, tedy elektrokolo, které legálně pomáhá elektrocyklistovi až do rychlosti 45 km/h.

NOVÁ GENERACE

Firma prošla generační obměnou – Stanislava a Česlava Glacovy nahrazují ve vedení Marek, Tomasz a Andrzej Glacovi.

K těmto úspěchům firma dospěla díky skvělým zaměstnancům, protože firmu tvoří lidé. Děkujeme.